Translate

marți, 21 aprilie 2015

Mămică...la Scoala altfel(2)

Am decorat ouă de polistiren

fiica mea, Maria, pui de moldoveancă!

atât frumos și gingășie in privirea lor!

Am făcut măști Iepuras pentru  vacanța de Paște...Mami de Maria,"Doamna" pentru cateva ore!



si Doamna s-a jucat cu noi! Mulțumim pentru timpul prețios pe care l-am dăruit copiiilor...și nouă!


Am măncat multe bunătăți aduse de părinți

După ce am mâncat cozonac,am făcut un puzzle mare cu....cozonac!


sursa puzzle  net

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Bucurii simple

 Cerul sub care trăim și care ne oferă , mereu, un spectacol de lumini, nuanțe, culori! Și ...sunete!   Gesturile mici, care te fac să te si...