"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu și răspunsul nostru." Sf. Pr. Dumitru Stăniloaie
sâmbătă, 2 aprilie 2016
Gând 11
Eu cred că un om este ceea ce îşi aduce aminte
despre sine însuşi. Bunăoară, eu mă consider pe
mine ceea ce îmi aduc aminte că sunt. De asta
uneori oamenii sunt în aparenţă schimbători sau au
umori diferite.
De fiecare dată îţi aduci aminte alte lucruri despre
tine însuţi.
Nichita Stanescu
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
Brioșe cu banane și ciocolată de post și trandafirata
Ingrediente: 2 banane mari 300g făină 250 - 300ml apă minerală un praf de sare o linguriță bicarbonat de sodiu 1 praf de copt 50 ml ulei cu ...
-
"Adevărata bucurie este să trăiești în prezent, să apreciezi momentul în toată splendoarea sa." Eckhart Tolle