Am înțeles că așa stau lucrurile. ..ca există în noi posibilul și imposibilul...Dar Domnul le face pe toate reale,pipaibile cu ochii inimii...
"Incepe prin a face ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si apoi dintr-o data te vei trezi ca faci imposibilul"
Sf. Francis de Asisi - (1182 - 1226)
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu și răspunsul nostru." Sf. Pr. Dumitru Stăniloaie
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
Brioșe cu banane și ciocolată de post și trandafirata
Ingrediente: 2 banane mari 300g făină 250 - 300ml apă minerală un praf de sare o linguriță bicarbonat de sodiu 1 praf de copt 50 ml ulei cu ...
-
"Adevărata bucurie este să trăiești în prezent, să apreciezi momentul în toată splendoarea sa." Eckhart Tolle
