Cerul sub care trăim și care ne oferă , mereu, un spectacol de lumini, nuanțe, culori! Și ...sunete!
Gesturile mici, care te fac să te simți prețuit...
Cele mai frumoase întâlniri sunt cele cu oamenii!
Prieteni vechi, cunoștințe noi sau oameni cu care împarți aceeași pasiune pentru lucru de mână, vecini care îți sunt parte din familie....Toți sunt ca un dar, o binecuvântare!
Dragele și minunatele mele domnițe, Daniela și doamna Maria, cu care mi-aș petrece mult mai mult timp!
Mulțumesc, Doamne, pentru oamenii care îmi colorează sufletul cu emoții frumoase și care îmi bucură sufletul!
***
Pâine de casă cu făină integrală și făină albă:
Dovlecei la grătar:
Dovlecei prăjiți, dați prin aluat cu făină de năut:
Omeletă de post, cu ceapă verde și mărar , din făină de năut( mulțumesc, Daniela!):
Burger de post, cu fasole și năut:
Somon la grătar cu garnitură de fasole nouă galbenă sau cu cartofi noi la cuptor:
***
Pasiune și un dar, să lucrez cu cei mici!
Recunoscătoare pentru timpul petrecut alături de copilași!
Aștept cu nerăbdare să-mi termin " restaurarea dinților" și să mă bucur, iar, de întâlnirile creative și pline de veselie cu cei mici!
Aici, cu vecinul meu, " nepoțelul" P.G. și un" tablou" cu flori!
Recunoștință pentru florile din grădină!






































Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu